středa 18. ledna 2017

Šalvějové bonbony při nachlazení a bolesti v krku

Domácí šalvějové bonbony


 V tomhle ročním období se mnozí nevyhnou nachlazení, či  bolení v krku... I nás to trochu potkalo, tak jsem se pustila do  domácích  šalvějových  bonbonů. 


Výroba je jednoduchá a pro mne prostě lepší volba bylinek a medu, než kupovat chemické tabletky v lékárně, které jsou mnohdy i dost předražené...
Já je tedy cucám raději i preventivně! :-)


Sušenou šalvěj  ze zahádky jsem nadrtila nejprve v hmoždíři, ale přesto ještě prosála na jemném sítku, aby byl šalvějový prášek v bonbónech co nejjemnější. 


Smíchala jsem s medem a třtinovým cukrem, zakapala citronovou štávou a na mírném ohni vařila do zhoustnutí. Hmota je hotová, pokud ztuhne kapka, kterou zkušebně kápnete mimo hrnec. 


 Hmotu lze pak buď vylít na navlhčenou či namaštěnou desku a nakrájet po zchladnutí a ztuhnutí nožem na kostičky... Já jsem zvolila variantu  nalití  hmoty lžičkou v malých  "koužičkách" na pečící  papír a tyto jsem pak po zchladnutí dotvarovala prsty do  pořadovaných  tvarů bonbónů.

 
Nakonec jsem obalila v moučkovém cukru, aby se bonbóny neslepily. Moučkový cukr můžete i namíchat se škrobem.
Pak je nutné uložit bonbony nejlépe do těsnící dózy či sklenice, aby nezvhly. 

Dětem trochu vadil v bonbónech ten šalvějový prášek, bonbony pak nejsou tak jemné, jak je běžně známe, ale mně to zas takto  přišlo lepší.... Je možná i varianta nahradit sušenou šalvěj v bonbonech výluhem ze šalvěje v co nejmneším množství vody...

♥ ♥ ♥

 
 
 

 
 

8 komentářů:

 1. Uzasny napad, hned bych si dala;)Janca

  OdpovědětVymazat
 2. Veru, super nápad a vyzerá to i jednoducho...a chutne :-)
  Pekný deň,
  A.

  OdpovědětVymazat
 3. Opravdu zajímavý nápad. :-) Přemýšlím, čím by šel nahradit ten cukr... ;-)Pěkný den. D. :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Veľmi to dobre vyzerá a deti to takto s cukrom aspon zjedia. Nedávno ma bolelo hrdlo a dakedy dávno mi povedali že treba kloktať so slanou vodou. Lenže mne to nechutí, tak som skúsila kloktať kde s čím a došlo aj na slivoviu. Som abstinent, takže nakoniec to nezhltnem, ale pomáha to fantasticky. Lenže deťom sa to nedá dať :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Šalvějové bonbonky jsem asi nikdy necucala, ale šalvěje na zahrádce máme habaděj, tohle je fajn receptík jak si vyrobit pastilky proti nachlazení a bolesti v krku... Protože přesně jak píšeš, bylinkové pastilky kupované v lékárně vyjdou pěkně draho...

  OdpovědětVymazat
 6. to je geniálne skusim určite .... nieje nad domáce recepty a liečivko ..... pekný večer
  Mirka

  OdpovědětVymazat


 7. The Love of Beauty is a woman's nature, three-point looks and seven-point dress.
  Here are women's clubs,Diamond Jewelry,Brand Handbags , fashion Dresses, sexy swimsuits you like, you want to choose.

  OdpovědětVymazat