sobota 31. března 2018

Velikonoční nádivka

Letošní velikonoční nádivka


No... možná bych mohla napsat spíše má první velikonoční nádivka... :-) Ale nevím, jestli není ostuda na sebe tohle prozradit? :-) A vlastně ani nevím, zda by na ni vůbec kdy došlo, nebýt rozbitých vajec, které jsme si  domů donesli... Původně to měla být vejce na barvení pro koledníky, ale doma jsem zjistila, že celých  patnáct vajec mám nakřáplých, takže proto vlastně došlo na letošní nádivku, což se úplně nabízelo s okolností, že přítel zrovna nedávno udil a zbyl nám ještě štrůček uzeného bůčku... :-)Jen tedy jsem na zahradě nevypátrala jedinou kopřivu, pažitka stihla vystrčit sotva jen špičky a medvědí česnek také, tak mi nezbylo než sáhnout do mrazáku pro petrželku a směs bylinek ze zahrady... 


Ani nevím, zda má smysl sem vkládat recept, ale tak třeba pro ty, co jsou jako já a budou péct nádivku také poprvé... 


Tak tedy rohlíky jsem nakrájela na malé kousky, zalila rozšlehanými žloutky v mléce spolu se solí, pepřem a muškátovým oříškem a nechala chvilku nasát... Zatím jsem nakrájela na kostičky to domácí uzené, přidala zmíněné bylinky z mrazáku, když nebyly ty čerstvé... Vše jsem smíchala... A nakonec vmíchala ještě sníh z bílků a dala do pekáčku péct do předehřáté trouby na 200 stupňů hezky dozlatova, cca 35minut. :-) Pekáček jsem tedy zapomněla vymazat máslem, ale Vy to udělejte! :-)Musím uznat, že nádivka nám všem chutná, takže ta rozbitá vejce asi nebyla zas tak marná... :-)
A pořád nemůžeme žít zas tak moc zdravě, že? :-)Přeji Vám všem krásné, pohodové a veselé Velikonoce! 
♥ ♥ ♥6 komentářů:

 1. Já mám velikonoční nádivku moc ráda, děláme ji pravidelně každý rok.
  Měli jste krásně prostřený stůl.
  Hezké svátky
  Stáňa (http://werka13.blog.cz)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Stáni, nám tak chutnala, že ji asi budeme mít už také každý rok... :-) Děkuji za pochvalu a přeji pohodové jarní dny! :-)

   Vymazat
 2. Vypadá to moc a moc chutně!! Krásné velikonoce ti přeji , Ivana.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ivo, moc Ti děkuji za pochvalu, opravdu jsme si pochutnali... :-) Děkuji i za přání a přeji pohodové jarní dny! :-)

   Vymazat
 3. Pavli, vypadá krásně, s chutí bych si kousek dala ..... přeji ti veselé Velikonoce .... Marki

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Marki, moc moc děkuji! :-) Kdybys to k nám měla blíž, ráda bych Tě bývala na kus pozvala! :-) Pohodové jarní dny! :-)

   Vymazat