neděle 19. listopadu 2017

Naše nová koupelna

Máme novou koupelnu! 


Tak hurá, máme hotovo!
Díky prasklému odpadu, který bylo nutno odkopat, máme novou koupelnu! 
Sice to bylo neplánované, ale je pravda, že tu starou jsme měli už téměř dvacet let, tak že si to i zasloužila! :-)


 Spousta věcí v ní zůstala starých, jen jsem je malinko  "obnovila"...
V koupelně je potřeba spousta nezbytností a já prostě nemám ráda, když jsou všechny "vystavené" po policích, na umyvadle a podobně... První má volba byla jasná! Potřebuji spoustu úložných šuplíčků! Našla jsem tedy komodu, která by vyhovovala rozměry a pustila se do jejího přizpůsobení... 


 Natřela jsem její vrchní desku do odstínu k dlažbě a napatinovala úchytky na měděno... 
Umyvadlo "na desku" jsem koupila nové, vybrala jsem oválné, aby se hezky hodilo rozměrem na komodu.
Měděná patina se mi moc zalíbila, takže jsem napatinovala takto  všechny doplňky, co jsme v koupelně měli... Původně chromový držák na ručníky, všechny věšáčky, úchytky, kličky od okénka, dokonce i přezky, co drží WC prkénko... :-) To bylo nutno také obrousit a natřít do tmavšího odstínu dřeva...
Pak přišly na řadu vodovodní baterie...
Původně jsem chtěla koupit nové ze zdi, jenže ty, co se mi líbily, byly za dost vysokou cenu. Nezbylo mi než improvizovat... A tak jsem koupila jedno exotické prkno (kvůli vodě) a zasadili jsme baterie do dřeva. Prkno jsem samozřejmě dotónovala opět k dlažbě... No a baterie jsem také napatinovala na měděno... :-)


 
Samozřejmě bylo nutné, aby ladily barvou i výpustě a další  detaily, co byly původně chromové... 

S patinováním jsem si vyhrála a dost mě to bavilo... 
Měla jsem štěstí, že jsem v obchodě s barvami narazila na moc milou a ochotnou prodávající, která mi poradila, jak na to, aby mi barvy na chromovém podkladu držely. 
 

 Nejdříve bylo nutno nastříkat vše speciálním podkladem, který vytvořil na podkladu  takový mírně lepkavý povrch, pak jsem přestříkala matnou černou barvou a navrch suchým štětcem aplikovala měděnou kovářskou patinu. S výsledkem jsem spokojena! :-)


 I staré lampičky a zrcadla dostaly nový kabátek...  A ladem jsem nemohla nechat ani další  chromové detaily na mýdlenkách  a drátěných  košíčkách... Z nové  koupelny mám velkou radost! Samozřejmě velké poděkování a zásluha patří také pracantům, kteří mi s její realizací  pomohli! Však oni ví... co  si  dovedu  navymýšlet! :-)
Ale bez Vás bych to s vodou, odpadem, trubkami, obklady, plynem ani elektrikou sama nezvládla!

Děkuji za pomoc, mám Vás všechny ráda! 
♥ ♥ ♥ 


 

18 komentářů:

 1. S pusou dokořán smekám!!!!!! Tady je vůbec přenádherně, s talentem a vkusem.... Nelly s :O)))))))

  OdpovědětVymazat
 2. Tý jó, klobouk dolů! Pěkně sis vyhrála. ;-) Moc krásná přeměna. Pěkný den. D. :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Téda, to je fantastické a dík za tip, ako na tú patinu, umývadlovú skrinku atď:-)

  OdpovědětVymazat
 4. Krása, dotažené do detailů. A tom to je :)

  OdpovědětVymazat
 5. Pavli....ááá tak to je vskutku velká nádhera,jak vidno jsi perfekcionalista a to je dobře,vše jsi dotáhla k dokonalosti:-)
  Zdravím a přeji hezké dny,Jitka

  OdpovědětVymazat
 6. Moc krásná práce!!Za to patinování vodovodní baterie atd. Vám tleskám :-). Opravdu paráda! Mohla bych se zeptat co je to za barvu a kde jste ji sehnala?
  Děkuji a přeji mnoho krásných nápadů. ZaZa

  OdpovědětVymazat
 7. krása! taky prosím info, co to za podkladovou barvu a kovářskou patinu. Vše krásně sladěné, decentní, nepřeplácané :-) Margita

  OdpovědětVymazat
 8. Perfektní! Mám stejný dotaz jako kouzelná chalupa, můžeš prozradit ? Kateřina M.

  OdpovědětVymazat
 9. Děkuji Vám všem moc za pochvaly... Pokaždé odpovídám všem přes mail, ale zjišťuji, že Vám asi možná ty odpovědi nechodí... Proto tedy pro všechny zájemce vkládám sem, jak jsem postupovala a jaké barvy jsem na to patinování použila...
  Jako první jsem použila Galvinol. Je to taková namodralá tekutina, prodávají ji buď k natírání v plechovce, nebo ve spreji. Ta jakoby nalepká ten povrch, aby na něj pak hezky chytla a držela další barva. (Odborný popis určitě vyčtete na internetu...) Já použila sprej. Pak jsem na druhou vrstvu použila matnou černou barvu, opět ve spreji a nakonec měděnou kovářskou patinu, WS-Patina. Tu jsem nanesla pak tupováním polosuchým štětcem... (Přesný popis opět na netu...) Jinak barev mají několikero na výběr, nejen tu měděnou...
  Všem Vám přeji, ať se dílko vydaří a máte z toho radost, jako já! :-)

  OdpovědětVymazat
 10. My budeme mít koupelnu asi bílou. Stejně budou kolem dokola obklady, takže té holé stěny moc nezbude a dávat tam barvu mi přijde zbytečné. Barvu ani motiv obkladů ještě nemáme vybrané. Minulý týden manžel teprve objednal omítku . Jádrová omítka je základ a až pak budeme přemýšlet, jaké obklady vybereme. Je to ještě daleká cesta.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tyjo, nechtěla bych mít teď rozbombardovanou koupelnu. Zažila jsem to naposledy před šesti lety a byla to hrůza. Jsem ráda, že naše koupelna teď tak nějak vypadá podle našich představ. Je ale pravda, že už delší dobu si říkám, že bych tam mohla koupit nějaký hezčí nábytek. Mně se například hrozně líbí to, co mají tady https://www.aplomo-koupelny.cz/skrinky-s-umyvadlem/ Nemáte náhodou zkušenost?

   Vymazat
 11. Skvělá inspirace, doufám, že naše koupelna taky dopadne takhle dobře. Do její přeměny se chystám pustit někdy za měsíc. Asi největší fuška bude výměna starého sprchového koutu za vanu. Na to se moc netěším. Nebo těším ale až to bude hotové a budu se do ní konečně moct naložit. :)

  OdpovědětVymazat
 12. Jak já vám závidím, že jste ve svém. My bydlíme v paneláku a je to občas docela peklo. Teď je u nás velké téma fotovoltaika pro SVJ. Jeden by řekl, že když na to jsou ve fondu peníze a vyplatí se to, tak proč ne. Ale to by museli souhlasit všichni. Jenže jeden pán důchodce je prostě proti a vypadá to, že ho nikdo nepřesvědčí.

  OdpovědětVymazat