středa 2. prosince 2020

Adventní svícny

 Letošní adventní svícny

Letos jsem adventní "věnce" pojala trochu jinak...

Vzhledem k tomu, že jsem díky zavřeným obchodům nenarazila nikde na pěkné adventní svíčky, musela jsem si poradit s tím, co bylo doma po ruce. Těchto běžných dlouhých bílých svíček jsme naštěstí měli skoro celé balení, tak hurá!

 

Jak to tak u mne bývá, dělala jsem adventní svícny na poslední chvíli... Takže ještě jednou patří velký dík mému Honzovi, který má se mnou svatou trpělivost a právě, když řešil v domě pohromu s únikem vody jsem ho ještě otravovala s tím, že nutně potřebuju vyvrtat do kousku dřeva čtyři dírky, abych mohla nazdobit advent a zapálit první svíčku. Je to moje zlato... Nejen, že si poradil doma s opravou protékající vody, ale ještě mi sám od sebe uřízl další kus dřeva a vyvrtal další dírky a já mohla udělat svícen i do obývacího pokoje. 

 

Vyvrtané dřevo jsem natřela mým oblíbeným olejovým voskem, do  dírek zapíchala svíčky a v podstatě jsem jen postavila doprostřed tácu a kolem poskládala smrkové a cedrové větvičky. 

 

Doplnila jsem sušenými limetkami, přírodními hvězdičkami a šiškami... A také našimi oblíbenými hřebíčkovými kouličkami. Ty už máme roky, dělal je se mnou Maty, když byl malý. Mám je moc ráda, takže je mám schované a rok co rok se na ně těším, kam je o vánocích použiji.

 

Adventní svíčky jsem ještě označila cedulkami. Koupila jsem do  štítkovače zlatou pásku, nápisy jsem pak nalepila na proužky tvrdého černého papíru a přivázala obyčejným přírodním provázkem.

 

 

Já mám stejně nejraději přírodní dekorace v přírodních tónech... Doplnila jsem pro oživení jen bílými keramickými ptáčky. 

 

 

Do obýváku mi Honzik uřízl dřevo ve tvaru čtverce, tak tam jsem navlékla na svíčky zrovna umotaný malý věneček z břečťanu, který mi zbyl z výzdoby oken a prostředek jsem doplnila také pár větvičkami a šiškami. Pak už stačilo jen na svíčky upevnit připravené číslice a bylo hotovo!

 

Tedy hotovo za pár chvilek z toho, co dům dal a mohli jsme vesele zapálit první adventní svíčku!

Krásné a pohodové adventní dny Vám všem! 

♥ ♥ ♥13 komentářů:

 1. Hezké!!
  Příjemné adventní dny!
  Hanka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za pochvalu a také přeji pohodový adventní čas! Pavla

   Vymazat
 2. Odpovědi
  1. Děkuji za pochvalu! :-) Pohodové adventní dny! Pavla

   Vymazat
 3. Střekov,zdravi❄🌪⛄🌫

  To mame štesti,ze mame tak hodny Honziky doma💏

  U nas je to podobne
  Preju spokojeny,adventni čas🌪🌫🌠❄🌪🌫🌠

  Vera 🌸

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bukov zdraví! :-) To máme tedy štěstí! ♥ Tak si ho hezky opatrujme a hodně zdravíčka k tomu a spokojenost nás neopustí! ♥♥♥ Krásný advent! Pavla

   Vymazat
 4. Někomu je shůry dáno....někdo nedostal ani kapku talentu a vy ho máte hroooomadu:) Super nápad, jednoduché, vkusné, krásné!! Pavla

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji za pochvalu, Pavlí! ♥ Každý máme jistě ten svůj talent na "něco" :-)
   Přeji krásné a pohodové dny! Pavla

   Vymazat
 5. Pavli, jednoduché a moc krásné. ♥ Jsi šikulka. :-)
  Krásné předvánoční dny!
  D. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, Dáši! Krásné a pohodové dny také přeji! ♥

   Vymazat
 6. Dobrý deň prajem, chcela by som sa spýtať na tie klinčekové guličky, ako sú vytvárané. my si klasicky napichujeme v predvianočnom období do pomaranča, ale to vydrží len chvíľočku. Krásny zvyšok adventu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobrý den!

   My máme tyto kouličky několik let, píchali jsme hřebíček do suché aranžovací hmoty. :-)

   Vymazat
  2. Krásné a pohodové svátky i Vám!

   Vymazat