čtvrtek 28. ledna 2021

Bylinné polštářky

 Bylinné polštářky

Už dlouho pěstuji bylinky a snažím se je využívat na maximum. Čerstvé používáme celoročně, jinak samozřejmě také bylinky suším a míchám bylinné čajíky, dělám tinktury, oleje, masti, likéry... A   nasušené přebytky využívám do bylinných polštářků.


Dříve jsem jen bylinky přidávala k běžné polštářové výplni. V té se ale drží roztoči a s bylinkami se pak polštářky nedají prát. Nyní jsem objednala pohankové slupky, které jsou 100% přírodní, vytváří prostředí nevhodné pro roztoče, takže se v nich roztoči nedrží. 

Navíc je lze i nahřívat, nebo chladit, protože velice dobře akumulují teplo i chlad. 

Pohankové slupky navíc promnutím polštářku rozrušují jemně strukturu bylin, čímž uvolňují jejich vůni.

Prostě báječné spojení pohankových slupek a bylinek má několikero výhod!


Polštářky plněné bylinkami a pohankovými slupkami, které jsou mikromasážní, po nahřátí ulevují od bolesti krční páteře, zablokování krku i páteře, bolesti hlavy, zátylku a ramen, zad, břicha, při kolikách, menstruačních bolestech, migrénách, při bolestech kloubů, nespavosti, slouží též k relaxaci.

Můžete je nahřívat na sluníčku, na topení, na suché pánvi, nebo v mikrovlnné troubě (cca 1 min/700 W). Pohankové slupky naakumulují teplo a přenášejí ho dále na místo, na které je přiložíte. Polštářek nesmí být horký, ale jen příjemně teplý. 

Polštářek můžete také chladit v ledničce a použít jej jako obklad při horečce pro snížení teploty, nebo jako úlevu při spálení od sluníčka.Vnitřní výplň s pohankovými slupkami a bylinkami NELZE prát, tu udržujte v suchu!

Polštářek má ale snímatelný povlak ze 100% bavlny, zapínání překladem, bez zipu, který lze prát na 40°C.

Polštář je vhodný jak pro dospělé, tak i děti. Pro relaxaci a klidný spánek jej nejlépe umístěte vedle sebe, aby jste tak během noci mohli cítit jeho vůni.

Polštářek lze také použít k provonění postele, skříně, prádla, nebo oblečení.


Zatím jsem našila dva druhy polštářků. V první kombinaci jsem k pohankovým slupkám přimíchala levanduli a meduňku. 


  LEVANDULE + MEDUŇKA

Polštářek podporuje lepší spánek, relaxaci, využívá se při bolestech krční páteře, bolestech hlavy, migrénách, stresu a neklidu, tlumí nervové napětí, chrání proti zablokování a prokrvuje. Nahřátý polštářek také pomáhá uvolnit ztuhlé svaly a prohřát ledviny. Má celkově zklidňující účinky a posiluje imunitní a nervový systém.

Pro druhou kombinaci  jsem zvolila šalvěj, mateřídoušku, meduňku a květ černého bezu.


  ŠALVĚJ + MATEŘÍDOUŠKA + MEDUŇKA + ČERNÝ BEZ KVĚT

Polštářek příznivě působí při nachlazení a neprůchodných dýchacích cestách, podporuje jejich uvolnění a lepší dýchání, též zmírňuje kašel. Doporučuje se při chrápání a pro klidný spánek, rovněž pomáhá při bolestech hlavy, krční páteře, chrání proti zablokování a prokrvuje. Nahřátý polštářek také pomáhá uvolnit ztuhlé svaly a prohřát ledviny. Má celkově zklidňující účinky a posiluje imunitní a nervový systém. Na mém eshopu

 PASTUdomov.cz 

najdete zatím

 tyto vzory nahřívacích bylinných polštářků ...

Nebo mi můžete napsat a ušiji Vám povlak na vybraný polštářek dle Vašeho přání. 

♥ ♥ ♥
2 komentáře:

  1. Pastudomov.cz je moc krásný eshop. Je vidět, že vše je děláno s láskou a nápaditostí. I tento nápad na bylinkové polštářky je úžasný! Měj se krásně :-), Ivana.

    OdpovědětVymazat
  2. Moc děkuji za krásnou milou pochvalu! ♥ Krásné sněhové dny se sluníčkem! Pavla

    OdpovědětVymazat