sobota 20. ledna 2024

Tři tisíce dřevěných domečků

 Můj třítisící domeček

Je to až k neuvěření, že už jsem udělala přes 3000 domečků, které jsem poslala do světa mezi vás...

Možná jste si všimli, že své domečky čísluji... Proto mám přehled, kolik už mi jich rukami prošlo, kolik mi jich pod rukami vyrostlo... Každý domeček má své číslo s lomítkem. První před lomítkem je pořadí domečku vyrobeného v celkovém počtu domečků a druhé za lomítkem je pořadí v dané sérii. Domečky totiž nedělám po jednom, ale většinou po více kusech dohromady, větší, menší, ladící k sobě ap. 

Takže tedy můj třítisící domeček v pořadí je tento uprostřed s číslem 3000/1.

A to sčítám jen domečky malované jako klasické domečky k postavení... Mimo ně dělám i domečky závěsné, domečky jako zápichy, domečky s různými motivy, převážně dle ročního období, dělala jsem i domečky jako ptačí budky, domeček jako poštovní schránku, nebo domečky jako věšáčky, vánoční ozdůbky na stromeček ap.

Až když to teď píši, tak si uvědomuji, jak se mi výčet druhů mých výrobků vlastně stále rozrůstá... A to myslím teď jen v rovině domečků, se kterými jsem vlastně začala... Dnes už jsou to krom domečků různé další tvary zvířátek, srdíček, stromečků, andělů a tak dále... Ale právě domeček byl tím prvním, co spustilo mou výrobu dřevěných dekorací. Tenkrát nám náš soused tesař nasypal k plotu odřezky čistého dřeva na opékání buřtů... A právě mezi odřezky jsem objevila jeden ve tvaru domečku a ten jsem si pro radost jako domeček namalovala... S radostí jsem pak pokračovala s tvorbou dalších a dalších domečků, až to přerostlo v lásku k mé práci a tvorbě ze dřeva... 

První mé domečky vznikaly koncem roku 2017 a od té doby dělají radost mnohým z vás. Mé domečky získávaly stále více na oblibě, tak jsem si postupem času zřídila v lednu roku 2020 i svůj e-shop pastudomov.cz, který bývá často vyprodaný a za to vám moc děkuji a opravdu si toho vážím!

♥ ♥ ♥ 

Když se ohlédnu zpátky, tak mé první domečky měly ještě takové stylizované komínky z železné skoby... Od těch jsem postupem času ustoupila, protože někteří to viděli jinak než já a brali to jako oko k pověšení a pak se divili, že domeček visí nakřivo... :-)))) Teď se tomu musím smát (dotyční mi jistě prominou, není to ve zlém.) Zprvu jsem dlouho malovala domečky jen bílé... Celkem dlouho mi trvalo, něž jsem dozrála k barevným a dnes je maluji v barvách na přání... Používám většinou jemné pastelové barvy, ale někdy i barvy výraznější a zejména červené domečky jsou oblíbené na Vánoce. Takové domečky jsou pak v kombinaci s vánočními světýlky velmi oblíbenou dekorací.

Domečky maluji od maličkých, které třeba věšíme na vánoční stromeček, až po několikakilové obříky, které se dají postavit třeba k domovnímu vchodu. Většinou se řídím podle dostupnosti dřeva, tak těch velikánských není tolik... Taková ta "střední třída" prostě frčí nejvíce. Domečky mám v nabídce převážně po jednom, každý si tak může vybrat a sestavit si je podle svých preferencí, ale objevují se v mé nabídce i trojsestavy domečků. Jinak po domluvě se zákazníkem ráda vyjdu vstříc a namaluji domečky i dle přání v žádané barevné kombinaci. 

Nyní jsem po operaci ramene a ruku mám v ortéze, tak teď o tom mohu jen psát... Ťukat levačkou do klávesnice zvládám skvěle... Ale na to malování si teď budu muset chvíli počkat, i když už se teď opravdu moooc těším! To nicnedělání není vážně pro mne, a to jsem teprve čtvrtý den po operaci.... Jsem zvědavá, jak to vydržím... Jistě ten čas využiji alespoň k přemýšlení o nějakých novinkách, tak se budete mít snad i vy na co těšit...

♥ ♥ ♥

 6 komentářů:

 1. Zdravím, přeju brzké uzdravení 🧡 Spokojený celý rok 2024🌸Věra -Střekov

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Věrko, děkuji za přání ♥ a těž přeji vše krásné v novém roce :-) Pozdrav z Bukova

   Vymazat
 2. Wow! 😍 This blog on "PASTU domov: Tři tisíce dřevěných domečků" is amazing! Loved it! 🏡

  Our Campus

  OdpovědětVymazat
 3. Wow! Good blog! 🏡 Beautifully written, loved it! Can't get enough of this topic "PASTU domov: Tři tisíce dřevěných domečků" 😍

  gardening tool online

  OdpovědětVymazat
 4. I absolutely loved this blog! It's beautifully written and the topic is so interesting!

  IT Consulting

  OdpovědětVymazat
 5. Good blog! Beautifully done. I loved this blog for the topic 'PASTU domov: Tři tisíce dřevěných domečků'. vedsure

  OdpovědětVymazat